Şanlıurfa Turu

Şanlıurfa Turu
1.GÜN / Şanlıurfa>Sabah saatlerinde Şanlıurfa havalimanına iniş. Havalimanında bizi bekleyen rehberimizle birlikte Ada restorantına hanına hareket. Yöresel tatlardan oluşan kahvaltımızı Şanlıurfa da alıyoruz. Kahvaltımız sonrası araç ile Göbekli tepeye doğru hareket. Öğle yemeği ve otele yerleşim . Otele yerleşimden sonrası Şehir turu :Müze.. Akşam sıra gecesi.

2. GÜN / Halfeti >Kahvaltımız sonrası Halfetiye hareket ediyoruz. Halfeti Rum kale, Kantarma mezrası , Aziz Nerses Klisesi , Barşavma Klisesi , Asma Köprtü ve Kara gül (Bilindiği üzere halfeti karagül ile ünlüdür Dünyada çok nadir görülen gül çeşidinden biri olan kara gül yalnızca Halfeti de doğal olarak yetiştirilmektedir.) gezdikten sonra Tekne Gezisi ve yemek. Şanlıurfa merkeze doğru hareket ve şehir turu. Akşam yemeği sonra Şanlıurfa otelimize dönüş. Konaklama Şanlıurfa'da.

3. GÜN / Harran> Kahvaltımız sonrası Şanlıurfa turu. Şanlıurfa turumuzda Eyyüp Peygamber Makamı ziyareti. Balıklıgöl, Şanlıurfa şehir merkezinin güneybatısında yer alan ve İbrahim Peygamberin ateşe atıldığında düştüğü yer olarak bilinen bu iki göl, Öğle yemeği Dünyanın ilk bilim merkezlerinden biridir. Dünyada kurulan ilk üniversite buradadır. Harran gezisi ve sonra sı Kahve molası. Şanlıurfa havalimanına hareket. Uçuşlar ve turumuzun bitişi.
Copyright © 2018 | Kaliru Turizm | Web tasarım Deltawebsistem