Şanlıurfa Turu 3 Gün 2 Gece

Şanlıurfa Turu 3 Gün 2 Gece

1. Gün / Şanlıurfa 

Sabah saatlerinde Şanlıurfa Havalimanın'na iniş ile turumuz başlar. Havalimanında sizi bekleyen rehberimizle birlikte günün ilk adresi yöresel kahvaltı olacak. Yöresel lezzetlerden oluşan kahvaltının ardından dünyanın en eski tapınağı olarak bilinen Göbeklitepe'ye doğru hareket edilir. 12 bin yıllık tarih ile göz göze geldikten sonra öğle yemeği molası verilir ve ardından check-in işlemleri için otelinize transfer yapılır. Otele yerleştikten sonra, şehir merkezi turunuzu tamamlarız. Akşam yemeği için geleneksel Urfa Sıra Gecesi programına katılmak üzere konukevine hareket edilir. Geceleme Şanlıurfa merkezdeki otelimizde. 

2. Gün / Halfeti 

Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından Halfeti ilk durağınızdır. Zengin kültürel mirası ile Halfeti'de Rum Kale, Kantarma Mezrası, Aziz Nerses Kilisesi, Barşavma Kilisesi ve Asma Köprü gezilir. Bilecik Barajı'nın yapımı sırasında bir kısmı sular altında kalan Halfeti'ye tekne turu ile layığıyla gezildikten sonra öğle yemeğine gidilir. Öğlen yemeğinden sonra şehir merkezi turu için Şanlıurfa'ya hareket edilir. Akşam yemeğinin ardından, turun son günü için dinlenmek üzere otele dönüş gerçekleştirilir. 

3. Gün / Harran 

Kahvaltı sonrası güne Şanlıurfa turu ile başlanır. Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa'nın tarihine tanıklık etme fırsatı yakalayacağınız turun son gününe, Eyüp Peygamber Makamı'nı ziyaret ederek başlarsınız. Bu ziyaretin ardından şehir merkezinin güneybatısında yer alan ve İbrahim Peygamberin ateşe atıldığında düştüğü yer olarak bilinen Balıklıgöl'e gilir. Balıklıgöl ziyaretinin ardından öğle yemeği ile enerjinizi topladıktan sonra Harran'a doğru yola çıkılır. Burada dünyanın ilk bilim merkezlerinden biri olan ve ayrıca dünyanın ilk üniversitesi olduğu düşünülen Harran Üniversitesi harabelerini ziyaret edilir. Harran'ın zengin kültürel mirasa sahip topraklarını gezip, bir kahve molası verdikten sonra Şanlıurfa Havalimanı'na doğru hareket edilir. 


Copyright © 2018 | Kaliru Turizm | Web tasarım Deltawebsistem