Şanlıurfa Eko Turu (1 Gece-2 Gün)

Şanlıurfa Eko Turu (1 Gece-2 Gün)
1. GÜN/CUMARTESİ
Sabah saatlerinde Şanlıurfa Gap Güney havalimanına iniş. Havaalanında bizi bekleyen aracımız-la tercih edeceğimiz yürüyüş parkuruna hareket. Yürüyüşümüze başlamadan önce köy evinde kahvaltı. Kahvaltımız sonrası yürüyüşümüz. Şanlıurfa'ya dönüş. Akşam SIRA GECESİ eğlencesi. Konaklama Manici Otel vb.

2. GÜN / PAZAR
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası AMAZON SAVAŞÇILARInın resmedildiği Halepli bahçe mozaikleri ( açık olduğu takdirde ), Balıklıgöl ( Halil-ul Rahman Gölü), Hz. İbrahim’in doğduğu mağara, Urfa kalesi, Bakırcılar ve kilimciler çarşısı, Gümrükhanı, Fırfırlı ( On iki Havari Kilisesi ) Camii, Reji ( Aziz Petrus )Kilisesi, Ulu camii turu. Turumuz esnasında öğle yemeği molamız. Yemek sonrası Şanlıurfa merkeze 45 km mesafede olan Harran’a hareket. Dünyada kurulan ilk İslami üniversite olan Harran üniversitesi harabeleri, yöreye özgü konik evlerin gezilmesi ve çay-kahve molamızdan sonra Göbeklitepe’ye geçiş.. Dünyada yerleşik hayata ilk geçiş noktası, Dünya'nın İlk tapınağı GÖBEKLİTEPE ören yeri gezimizden sonra Akşam yemeğimizde Şanlıurfa'ya özgü Ciğer Kebabı. Gap Güney havalimanına transfer. Uçuşlarımız ve turumuzun bitişi.

Yürüyüş parkuru/ KARACADAĞ
Şanlıurfa Merkeze 130 km mesafededir. Sönmüş Volkanik bir dağ olan Karacadağ'ın yüksekliği 1.950m civarındadır. Göçerlerin ve konar-göçerlerin mekanı olarak da bilinir. Kıl çadırlarda yaşayan ve hayvanları otlatan çok sayıda aileler var. Otlatmanın çok yoğun olduğu bir bölgedir. Yürüyüş parkuru olarak Karabahçe köyünden dağın zirvesine doğru Mirimer tepesine yavaş yavaş gidilebilir. Yol boyunca bölgeye özgü çiçekleri ve sürüngenleri görülebilir.
Copyright © 2018 | Kaliru Turizm | Web tasarım Deltawebsistem